West Ham United ogłosił dziś pozyskanie napastnika Aston Villi, Danny’ego Inga. 30-letni gracz podpisał z Młotami dwuipółletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Kluby nie podały oficjalnej kwoty transferu, ale według informacji przekazanych przez ExWHUemployee, The Irons zapłacili The Villans 12 milionów funtów. Kolejne trzy miliony zostały zapisane w bonuach.

West Ham zdążył zarejestrować Anglika na czas, aby ten mógł jutro wystąpić w spotkaniu Premier League z Evertonem. Prawdopodobnie już jutro zadebiutuje w koszulce Claret & Blue. Na London Stadium będzie występował z numerem 18.

– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do West Ham United. Ważne jest, abym zaaklimatyzował się tak szybko, jak to możliwe – i robił ważne rzeczy na boisku dla West Ham. Mamy przed sobą kilka ważnych meczów – a ja przyszedłem tutaj, aby spróbować strzelić jak najwięcej bramek i pomóc drużynie osiągnąć pozytywne wyniki. Naprawdę nie mogę się doczekać początku w nowym klubie – powiedział Ings na łamach oficjalnej strony klubu.

Głos na temat nowego zawodnika Młotów zabrał też David Moyes: – Jestem bardzo zadowolony z dodania Danny’ego do składu. Jest sprawdzonym strzelcem w Premier League i zapewni świetną rywalizację w ataku, o miejsce w składzie. Nie możemy się doczekać jego pracy z resztą drużyny, ponieważ wchodzimy w pracowity okres w tym sezonie. 

Danny Ings rozegrał w tym sezonie 18 meczów w Premier League i zdobył 6 bramek. Łącznie na najwyższym poziomie w Anglii strzelił 68 goli w 188 występach.

Danny witamy na London Stadium!