Oficjalnie: Calleri już w klubie

West Ham United poinformował na swojej oficjalnej stronie, że klub ukończył transakcję wypożyczenia Jonathana Calleriego z Deportivo Maldonado. Argentyńczyk otrzymał pozwolenie na pracę i dołączył do zespołu.

22-latek we wtorek wziął udział w sesji treningowej w Rush Green. Calleri, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Sao Paolo został zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy i być może zadebiutuje już w najbliższy czwartek w Rumunii z Astrą Giurgiu.

W zespole Młotów napastnik będzie występował z numerem 28. Klub nie podał informacji czy w umowie została zapisana opcja wykupienia piłkarza po sezonie.

 – Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z West Hamem.  Jest to fantastyczne wyzwanie dla mnie i naprawdę już nie mogę się doczekać. Premier League jest najlepszą ligą na świecie i cieszę się, że będę miał możliwość gry w tak prestiżowych rozgrywkach. – powiedział Calleri

 – Jest to dla mnie nowy rozdział i jestem podekscytowany możliwością gry w tym klubie. Chcę być gotowy do gry najszybciej jak to możliwe. Nie mogę się doczekać gry z nowymi kolegami dla nowego menedżera. To ekscytujący czas dla mnie i jestem zmotywowany, aby dostosować się do tego środowiska. – dodał