West Ham oficjalnie potwierdził kolejny transfer. Fabian Balbuena stał się szóstym wzmocnieniem Młotów w obecnym okienku. Paragwajczyk podpisał trzyletni kontrakt.

West Ham na konto SC Corinthians przelał cztery miliony euro, które Balbuena miał wpisane w klauzuli odstępnego. W Sao Paulo spędził trzy sezony i był uznawany za jednego z najlepszych obrońców w lidze. Łącznie wystąpił w 136 spotkań, w których strzelił jedenaście bramek.

Jestem bardzo podekscytowany tym nowym wyzwaniem. Moim celem jest sprostać wymaganiom Premier League – powiedział Balbuena po podpisaniu umowy – Oczywiście bycie w takim klubie jak West Ham jest dla mnie dodatkową motywacją. Chcę dać z siebie wszystko, aby pomóc drużynie.

Na klubowej stronie można przeczytać również wypowiedź Mario Husillosa

Witamy Fabiana w West Hamie. To jest ktoś, kogo obserwowaliśmy od bardzo długiego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wykorzystaliśmy szansę, aby go pozyskać. To jest zawodnik z wielką siłą, charakterem i osobowością. Bycie kapitanem Corinthians, największego klubu z Ameryki Południowej, wymaga bardzo silnej mentalności, a on także ma doświadczenie z gry w reprezentacji Paragwaju – podkreślił dyrektor ds. piłkarskich.