Kurt Zouma otrzymał drugi wynik skanu kontuzjowanego kolana i chociaż wiadomości nie są dobre, prawdopodobnie są lepsze niż oczekiwano. 

Klub potwierdził, że Kurt Zouma doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas sobotniego meczu Premier League przeciwko Chelsea. Poniedziałkowy skan ujawnił uszkodzenia, a 27-letni francuski obrońca rozpoczął już program rekonwalescencji w Rush Green pod nadzorem zespołu medycznego.

Najlepszą informacją jest to, że operacja w przypadku Zoumy nie będzie konieczna

Gracz rozpoczyna program rehabilitacyjny od odpoczynku i regeneracji. Lekarze klubowi nie są gotowi podać dokładnej daty jego powrotu – według wczesnej prognozy może to być od 6 do 12 tygodni (za C&H). Z kolei ExWHUemployee poinformował, że przerwa w grze 27-latka w najgorszym wypadku może potrwać 3-4 miesiące.

Wcześniejsze sugestie, że Zouma może nie grać do końca sezonu zostały odrzucone, podobnie jak twierdzenia, że ​​problemem może być jego wcześniej kontuzjowane kolano. Wówczas Francuz doznał poważnej kontuzji, która powstrzymała go od gry przez wiele miesięcy w Chelsea – wiadomo już, że problem dotyczy drugiego kolana.

Ben Johnson również rozpoczął rehabilitację po tym, jak doznał lekkiego naciągnięcia ścięgna podkolanowego podczas sobotniej gry. Jego rozbrat z piłką potrwa około 2-4 tygodnie.