Mundo Deportivo na swoich łamach donosi, o ewentualnym ruchu transferowym West Hamu. Młoty chcąc wzmocnić swoją defensywę mają pozyskać obrońcą Barcelony, Marlona Santosa. 22-latkiem ma interesować się kilka klubów z Premier League, między innymi West Ham i Leicester City.

Brazylijczyk został wypożyczony do Barcelony w 2016 roku. Katalończycy po roku postanowili go wykupić z Fluminense, a kwota transferu wyniosła pięć milionów euro. Obrońca nie miał jednak większych szans na grę w podstawowym składzie drużyny z Camp Nou – dlatego został wypożyczony na dwa lata do Nicei. 22-latek zaliczył udany sezon w Ligue 1, rozegrał 27 meczów. Barca zapewniła sobie jednak opcję skrócenia wypożyczenia do jednego roku, dzięki czemu mogą go sprowadzić w najbliższym okienku z powrotem i sprzedać lub wypożyczyć do innego klubu.

Mundo Deportivo twierdzi, że West Ham jest zdeterminowany by pozyskać utalentowanego Brazylijczyka. Według hiszpańskiej gazety Londyńczycy są faworytem w wyścigu o podpis Marlona. Mieli oni już kontaktować się z Barceloną oraz Niceą. Katalończycy oczekują oficjalnej propozycji ze strony Młotów. Nie wiadomo czy West Ham zamierza sprowadzić czarnoskórego obrońcę na stałe, czy też postara się o jego wypożyczenie. Problemem w przypadku transferu Brazylijczyka może okazać się pozwolenie na pracę. 22-latek nie posiada obywatelstwa żadnego z krajów Unii Europejskiej.

Wiadomo jednak, że Marlon wciąż nie może liczyć na regularną grę w barwach Barcelony. Nawet gdyby Katalończycy postanowili sprzedać któregoś ze swoich podstawowych obrońców, prawdopodobnie postanowiliby kupić kogoś w to miejsce. Media wymieniają Matthijsa de Ligta oraz Clementa Lengleta, jako kandydatów na nowych stoperów Barcy.