Robert Snodgrass jest przekonany, że poradzi sobie z wykonywaniem stałych fragmentów gry. Nie omieszkał również wspomnieć, że jego rzuty wolne wcale nie odbiegają poziomem od stałych fragmentów Dimitriego Payeta.

Szkot jeszcze na długo przed przenosinami na Stadion Olimpijski wypracował sobie renomę specjalisty od rzutów wolnych. Mieliśmy już szansę zobaczyć próbkę jego umiejętności, ponieważ obecnie to on wykonuje stałe fragmenty gry. Poza kornerami były piłkarz Hull popisał się naprawdę dobrym strzałem z rzutu wolnego w meczu przeciwko West Bromowi. Gości uratowała jednak świetna interwencja Bena Fostera.

David Gold w rozmowie z ClaretandHugh wypowiedział się w ciepłych słowach o pomocniku.

-Muszę przyznać ze wolny Snodgrassa nie był wcale gorszy od tych, które prezentował Payet. Robert oddał już kilka groźnych i efektownych strzałów ze stałych fragmentów. Biorąc jeszcze pod uwagę kwotę za jaką go sprowadziliśmy to naprawdę fantastyczne wzmocnienie.

-On jest w stanie dać wyjątkowo dużo drużynie, bardzo się cieszę, że dołączył do nas. Jeżeli przeliczymy, że łącznie za Snodgrassa i Antonio zapłaciliśmy 13 mln £ to dojdziemy do wniosku, że to były znakomite okazje – podsumował 80-latek.