Jak podaje Daily Express, Manchester United, Chelsea i Everton mają na liście celów transferowych zawodnika West Hamu – Michaila Antonio. Podczas gdy brytyjski tabloid – Sunday People twierdzi, że United i Everton interesowały anglikiem już w ten weekend, oferta „The Blues” może okazać się najciekawsza dla skrzydłowego „Młotów”.

Znany ze stosowanie formacji 3-4-3 z bocznymi pomocnikami w roli „wahadłowych” Antonio Conte, prawdopodobnie widziałby Antonio jako jednego z rotujących skrzydłowych. Chelsea na dzień dzisiejszy dysponuje w tej roli  Victorem Mosesem i Marcosem Alonso, więc odrobina konkurencji w szeregach drużyny z Londynu na pewno nie zaszkodzi.

Tymczasem West Ham ma nadzieję, że dojdzie do skutku podpisanie nowego kontraktu z zawodnikiem, który zatrzymałby Antonio na kolejne 5 lat na London Stadium. Umowa ma ponoć zawierać klauzulę zarobków na poziomie 70 000 funtów tygodniowo. 26-latek po zakończeniu kontraktu miałby wtedy 31 lat, co może sugerować, że najbliższe okienko transferowe może okazać się kluczowym dla byłego gracza m.in: Sheffield Wednesday.

Portal transfermarkt.com.uk wycenia Michaila Antonio na 11.1 mln funtów. W obecnym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach, w których zdobył 8 bramek i zaliczył 5 asyst.  Przypomnijmy, że do West Hamu trafił za 7 mln funtów z Nottingham Forest.