Jak informuje SkySports, West Ham oraz Rangers są zainteresowani pozyskaniem zawodnika Burnley Scotta Arfielda.

Wielkim zwolennikiem tego transferu jest David Moyes. Był nim zainteresowany już jako menadżer Sunderlandu, jednak wówczas oferta opiewająca na trzy miliony euro została odrzucona. Teraz sprawa wygląda na dużo łatwiejszą, ponieważ kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem sezonu, a Burnley nie zamierza go przedłużać.

Innym zainteresowanym klubem jest Glasgow Rangers. Zespół z Ibrox Stadium nie jest jednak faworytem w tej rywalizacji, ze względu na niższą tygodniówkę od tej, jaką Arfieldowi mógłby dać West Ham. Wątpliwością dla obu drużyn może być jego forma fizyczna. Nie zagrał on bowiem żadnego spotkania od lutego, z powodu kontuzji łydki.

Scott Arfield urodził się w Szkocji i tam stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Rozgrywał również mecze w młodzieżowych kadrach tego kraju. Obecnie reprezentuje jednak Kanadę, co możliwe było dzięki jego ojcu, który urodził się w Toronto. Arfield zazwyczaj ustawiany jest jako skrzydłowy. Burnley reprezentuje od pięciu sezonów, a w jego barwach zanotował 21 bramek w 177 występach