Według dziennikarza Daily Mail, Nottingham Forest rozważa możliwość sprowadzenia Corneta przed ostatnim dniem okienka transferowego.

Drużyna Premier League rozważa wypożyczenie Iworyjczyka, ponieważ ich nowy menadżer – Nuno Espirito Santo chce w tym miesiącu wzmocnień w ataku i jest zainteresowany 27-latkiem. Zawodnik w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch meczach w Premier League

Nottingham Forest rozważa możliwość wypożyczenia strzelca z West Hamu – Maxwella Corneta. Nuno Espírito Santo priorytetowo traktuje nowego napastnika zanim zamknie się okienko – napisano w dzienniku.

Jest wysoce prawdopodobne, że David Moyes zatwierdzi tę umowę, ale dopóki nie będzie miał gwarancji, że ktoś przyjdzie na tę pozycję, nie wyrazi zgody na ruch. Chociaż Cornet nie był wystarczająco dobry, nadal jest opcją ofensywną i może grać zarówno jako  napastnik, jak i skrzydłowy.

Z powodu kontuzji Michaila Antonio i Lucasa Paquety oraz nieobecności Mohammeda Kudusa w meczach z powodu obowiązków międzynarodowych, w ostatnich meczach brakowało mocnego składu. Sprzedaż Corneta oznaczałaby, że West Ham zyskałby trochę pieniędzy, które można następnie zainwestować we wzmocnienie pierwszego zespołu, co z pewnością byłoby niezwykle ważne.

Forest ze względu na napięte finanse ogranicza się do tego, co może osiągnąć na rynku transferowym, ale jest zainteresowany Cornetem na podstawie tymczasowej umowy do końca sezonu. Zespół Forest chętnie wzmocni w tym miesiącu ofensywną część drużyny, a ich celem jest także Gio Reyna z Borussii Dortmund.

Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej dołączył do West Hamu z Burnley w sierpniu 2022 roku za 17,5 miliona funtów, ale w całym tym czasie rozegrał zaledwie trzy mecze łącznie w Premier League. Cornet znajduje się w rezerwach drużyny Hammers, choć w poprzednim występie strzelił gola, a Młoty zremisowały 2:2 z Sheffield United.