Utalentowany młody piłkarz Valerengi Oslo Sander Berge, przybył do Londynu gdzie przez tydzień będzie przebywał na testach w West Hamie. Jeśli Norwegowi uda się przekonać trenerów to prawdopodobnie dostanie propozycję kontraktu. Całą sytuację potwierdził norweski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. 

Po sprowadzeniu takich zawodników do klubu jak Martin Samuelsen czy Luka Belić widać, że Slaven Bilić myśli przyszłościowo i coraz częściej sprowadza do klubu młodych zawodników.

Pomocnik Valerengi będzie przez tydzień trenował z pierwszym zespołem West Hamu i będzie dążył do podpisania kontraktu z klubem. Biorąc pod uwagę grę innego Norwega w zespole Młotów, Martina Samuelsena, transfer kolejnego piłkarza z tego kraju mógłby mieć sens, jeśli oczywiście Berge sprawdzi się na Upton Park.

West Ham przyglądał się poczynaniom tego zawodnika już od kilku miesięcy. Skauci Młotów kilka razy podróżowali do Norwegii. Sander Berge podobnie jak Martin Samuelsen jest reprezentantem Norwegii do lat 19.