Wiele wskazuje na to, że napastnik Galatasaray Stambuł Burak Yilmaz, podczas tego okienka transferowego zostanie nowym graczem West Hamu. Zdaniem Sky Sports West Ham zapłaci za Turka pięć milionów funtów. 

30-latek w sobotę wystąpił w spotkaniu Galatasaray z Ankarasporem, w którym strzelił gola. Po trafieniu do siatki piłkarz w specyficzny sposób pomachał kibiców tureckiego klubu, a media uznały to za pożegnanie Yilmaza z klubem. Sam zawodnik w pomeczowym wywiadzie przyznał, że jego przyszłość powinna się rozstrzygnąć w ciągu dwóch lub trzech dni. Dodatkowo napastnik nie pojawił się na niedzielnym treningu swojego zespołu. Prawdopodobnie gracz jest już w drodze do Londynu.

Tureckie media twierdzą, że 20-krotny Mistrz Turcji zaakceptował ofertę West Hamu i do finalizacji transferu pozostało dogadanie szczegółów kontraktu gracza. Burak na Upton Park ma zarabiać 55 tysięcy funtów tygodniowo.

Klub z Upton Park już latem bardzo zabiegał o tego bramkostrzelnego napastnika. Jednak wtedy Galatasaray odrzuciło ofertę Młotów.

W tym sezonie reprezentant Turcji strzelił dziewięć goli w piętnastu występach w lidze tureckiej.