Wiele wskazuję na to, że pierwszym letnim transferem Młotów będzie Havard Nordtveit z Borussii Monchengladbach. Norweg podpisał z West Hamem wstępną umowę i prawdopodobnie latem przejdzie za darmo do zespołu Slavena Bilicia.

Kontrakt byłego zawodnika norweskiego Lillestrom SK z niemieckim klubem wygasa 30 czerwca i już teraz piłkarz może związać się z nowym klubem. Według wiarygodnych angielskich źródeł West Ham w pokonanym polu zostawił takie firmy jak: Borussia Dortmund, Atletico Madryt, Southampton czy Arsenal.

25-latek jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Nominalnie Nordtveit występuje na pozycji defensywnego pomocnika, ale bardzo dobrze radzi sobie również w grze na boku lub środku obrony. Jego głównymi atutami są warunki fizyczne oraz fantastyczne uderzenie z dystansu.

Sam zawodnik na łamach Bildu wypowiedział się ostatnio, że na pewno opuści Gladbach po sezonie. Tą informację potwierdził również oficjalnie klub gracza i poinformował, że zawodnik przeniesie się do Anglii.

26-krotny reprezentant Norwegii grał już w latach 2007-2010 na Wyspach Brytyjskich. Wówczas bronił barw akademii Arsenalu. Nie udało mu się jednak nigdy zadebiutować w pierwsze drużynie. W czasie kariery na Emirates Stadium był wypożyczany do takich klubów jak: UD Salamanca, Lillestrom SK czy FC Nurnberg. Dzięki grze w Anglii piłkarz posiada status Home Grown.

W tej kampanii Nordtveit rozegrał 31 spotkań, w których zdobył cztery gole oraz zaliczył jedną asystę.