Mark Noble w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu zachęca Declana Rice’a do jeszcze większego doskonalenia swoich umiejętności, po tym jak młody pomocnik podpisał nowy długoterminowy kontrakt z Młotami. 

Kapitan Młotów pomaga 19-latkowi od kiedy ten pojawił się po raz pierwszy na treningu pierwszego zespołu West Hamu. Noble podobnie jak Rice podążał tą samą drogą od Little Heath, po Chadwell Heath aż do Rush Green.

To fantastyczna wiadomość zarówno dla Declana jak i całego klubu. Rozmawiałem z nim często o tej sytuacji i on jest ogromnie szczęśliwy. Wszedł do zespołu, gra fantastycznie, a teraz podpisał kontrakt na który zasługuje. Powiedziałem mu, że zawsze jestem tutaj dla niego, ponieważ w karierze piłkarskiej raz jest lepiej, raz jest gorzej i nie zawsze wszystko idzie gładko w Premier League na tak wysokim poziomie. Powiedziałem mu, żeby dalej się uczył, ciągle udoskonalał swoją grę i bawił się futbolem – przekonuje Mr.West Ham

Myślę, że dla niego niebo może być limitem i zawsze to mówiłem. Jest topowym piłkarzem i pokazuje to każdego dnia. Jeśli tylko mogę to pomagam mu w jego podróży i jestem z tego dumny. 

Rice z kolei jest wdzięczny za wsparcie, które otrzymał od kapitana przez ostatnie cztery lata i teraz chce naśladować 31-latka oraz cieszyć się długą i wspaniałą karierą w West Hamie.

Rozmawialiśmy wczoraj i powiedziałem mu, że podpisuję kontrakt. On powiedział mi, że masz 400 meczów, aby mnie dogonić! 🙂 – zaśmiał się nasz numer 41.

– Nobes jest wspaniały dla mnie od momentu kiedy pierwszy raz pojawiłem się z pierwszą drużyną i trenowałem z nimi w wieku 16 lat. Zawsze był do mojej dyspozycji i mogłem z nim porozmawiać. Kiedy dostałem się do pierwszej drużyny na stałe to jest dla mnie mentorem.