Jarred Bowen jest jednym z trzech zawodników pozyskanych w poprzednim oknie transferowym. Etyka pracy i zaangażowanie na treningach nowego kolegi z zespołu nie umknęło uwadze Markowi Noble’owi.

Analitycy zespołu whoscored.com oprócz ofensywnego usposobienia wpisali u Bowena w rubryce „mocne strony” grę w defensywie, co ma swoje odzwierciedlenie w statystykach. Były zawodnik Hull City może pochwalić się 63 pojedynkami bark-w-bark, co stanowi trzeci najlepszy wynik w Championship w bieżącym sezonie wśród graczy ofensywnych, zaraz za byłymi Młotami – Andrew Ayew oraz Seanem Maguire. Na konto Anglika zapisać należy również 160 powrotów do obrony w momencie straty piłki.

Kapitan West Hamu Mark Noble jest pod wrażeniem etyki i zaangażowania Jarreda i nie może się doczekać jego debiutu w meczu przeciwko Manchesterowi City w najbliższą niedzielę.

Jarrod zaczął z nami trenować i muszę przyznać, że wygląda całkiem nieźle. Liczę, że zarazi nas swoim entuzjazmem, zdobędzie kilka goli, wniesie do składu nową energię i głód gry – powiedział Noble.

Strzeleckie statystki Bowena są niesamowite. Sprowadziliśmy go, gdyż sądzimy, że może nam pomóc pod bramką przeciwników. 

Podczas treningów widzę, że cały czas podąża za piłką, co bardzo mi się podoba. Nie wszędzie można to zauważyć, głównie u zespołów z czołówki, dlatego kiedy to zobaczyłem, pomyślałem sobie „Tak! On chce grać!”. Miło było na to popatrzeć – zakończył.