Nathan Trott stracił miejsce w bramce The Dons

Będący na wypożyczeniu w AFC Wimbledon Nathan Trott stracił miejsce w bramce The Dons. Jego miejsce zajął sprowadzony w minionym oknie transferowym z Cardiff City Joe Day. 

Młody bramkarz swojego czasu był przymierzany do roli drugiego golkipera w pierwszym składzie West Hamu United. By jednak młodzieżowy reprezentant Anglii nie wypadł z rytmu meczowego, postanowiono wypożyczyć go do występującego w League One AFC Wimbledon.

Statystyki Trotta są więcej, niż dobre: 21-latek zaliczył 91 udanych interwencji, obronił rzut karny oraz czterokrotnie zachowywał czyste konto. Sam zainteresowany w wywiadzie dla oficjalnej strony AFC Wimbledon przyznał:

Myślę, że ten sezon pod kątem moich występów przebiega całkiem nieźle. Czuję, że moja gra się poprawiła. Zwiększyła się moja pewność siebie na boisku. Poprawiła się także moja zdolność czytania i rozumienia gry. Zawsze miło widzieć, że ciężka praca na treningach ma swoje odzwierciedlenie w statystykach – stwierdzi Trott.

Pod koniec styczniowego okna transferowego do klubu dołączył 29-letni Joe Day, który z miejsca stał się pierwszym wyborem trenera AFC Wimbledon. Nathan Trott mecze swojego zespołu ogląda z perspektywy ławki rezerwowych.