West Ham United wczoraj pozyskał Nikolę Vlašicia z CSKA Moskwa, za 30 milionów euro. Chorwat przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Chorwacji, ale zdążył już udzielić pierwszego wywiadu, dla klubowej telewizji.

– Jestem zachwycony i naprawdę szczęśliwy, że dołączyłem do West Hamu. Trochę się bałem, bo to był ostatni dzień okienka transferowego, ale wszystko jest teraz, w porządku i udało się sfinalizować transfer. Zespół jest naprawdę ekscytujący. W zeszłym sezonie oglądałem mecze Premier League i zawsze obserwowałem jak gra West Ham, ponieważ grali tak jak my – czyli szybką i bardzo ekscytującą piłkę. Mamy ekscytujących graczy, którzy są szybcy z piłką i jednocześnie bardzo ciężko pracują dla zespołu. Znałem menedżera już wcześniej i wszystkie kluby, którymi zarządzał. Bardzo lubiłem jego drużyny i było to dla mnie interesujące. Nie miałem wątpliwości, że chcę dołączyć do tego klubu. Said Benrahma, Pablo Fornals i Jarrod Bowen to bardzo podobni gracze. A Michail Antonio to bestia! To co zrobił w ciągu półtora roku, jest niesamowite. W tym momencie to jeden z trzech najlepszych napastników w Premier League. Cały zespół jest solidny i uważam, że możemy zrobić wielkie rzeczy. – powiedział reprezentant Chorwacji.

– Moim zdaniem Premier League jest najlepszą ligą na świecie. Chciałem nowego wyzwania i myślę, że to był najwyższy czas na zmianę. Mam 23-lata, więc jestem młody, ale nie czuję, że jestem niedoświadczony. Gram w piłkę od wielu lat, ponieważ zacząłem regularnie występować jak miałem 16 lat. To właściwy czas, abym grał w Premier League, dla tak wspaniałego klubu jak West Ham United. Myślę, że będzie to niesamowite doświadczenie. Od momentu przyjścia do Evertonu, jestem teraz znacznie lepszym graczem i moja mentalność nie jest taka jak miałem 19 lat. Minęły cztery lata odkąd byłem w Premier League i naprawdę czuję, że muszę coś udowodnić. Nie chodzi o to, że czułem się nie wystarczająco dobry. Myślę, że problemem były zmiany trenerów. Sytuacja jest teraz inna. Przychodzę do dużego klubu i ludzie oczekują ode mnie wielkich rzeczy, a ja oczekuję tego samego od siebie. Myślę, że będzie to ekscytujący czas – dodał Vlašić.

– Możecie oczekiwać ode mnie 100% zaangażowania każdego dnia i pełnego profesjonalizmu. Jestem szybki i dobry z piłką przy nodze. Myślę, że mogę nawiązać bardzo dobry kontakt z innymi graczami. Pracuję też ciężko i jestem graczem, który może grać na więcej niż jednej pozycji. Kiedy rozmawiałem z menedżerem, nie było to dla mnie oczywiste, ale kiedy powiedział mi, czego ode mnie oczekuje to było to czego potrzebowałem – zakończył nowy zawodnik WHU.