Jutrzejszy mecz z Dinamem Zagrzeb będzie wyjątkowy dla nowego pomocnika Młotów, Nikoli Vlašicia. 23-latek przyjedzie z drużyną Młotów, do swojej ojczyzny i zmierzy się z najlepszym klubem w Chorwacji.

Vlašić jest wychowankiem Hajduka Split, a więc największego rywala Dinama Zagrzeb. Będzie to dla niego szczególne spotkanie i wiele wskazuje na to, że dostanie szansę występu od pierwszej minuty.

– To będzie bardzo ciekawe wyzwanie. To moja ojczyzna, więc nie mogę się doczekać. Oczywiście Liga Europy różni się od Ligi Mistrzów. Rozgrywki europejskie to inny sposób rywalizacji. Przystępujesz do meczu z zespołami, z którymi nigdy wcześniej nie grałeś. W Premier League praktycznie co roku rywalizujesz, z tymi samymi zespołami. W Europie są różne style gry, różnorodna kultura gry, więc zawsze trudno jest się dostosować. Zobaczymy co będzie w czwartek. Zespół pracował bardzo ciężko, w poprzednim sezonie i zajął świetne miejsce w lidze. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani meczami w Europie – powiedział w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu, pomocnik Młotów.

– Zagrzeb jest stolicą Chorwacji, a Dinamo jest mistrzem od dziesięciu czy jedenastu lat. To dobry zespół i ciekawy przeciwnik. Myślę, że będziemy cieszyć się tym meczem, bo to rozgrywki europejskie. Dinamo ma kilku bardzo dobrych graczy. Co roku sprzedają kilku piłkarzy i zastępują ich młodymi graczami z akademii lub skupują piłkarzy z innych chorwackich klubów. Zawsze mają dobry skład. Kibice Dinama są pełni pasji, ale na stadionie, trybuny nie są blisko boiska, więc nie poczujesz się przytłoczony. Myślę, że to ułatwi naszym zawodnikom aklimatyzację na stadionie. Mam dobre wspomnienia, ze stadionu Maksimir, bo zdobyłem tu dwie bramki dla reprezentacji Chorwacji. Hajduk Split i Dinamo zawsze rywalizują. Dinamo dominuje w lidze, w ostatnich latach i nie jestem z tego powodu zadowolony, jako były piłkarz Hajduka. Mam dobre wspomnienia, ale mam nadzieję, że po czwartkowym meczu będę miał jeszcze lepsze – dodał Vlašić.

Nowy gracz Młotów zabrał również głos, na temat kolejnego spotkania podopiecznych Davida Moyesa, z Manchesterem United. West Ham w najbliższą niedzielę podejmie Czerwone Diabły na London Stadium.

Mecze przeciwko Manchesterowi United, tym bardziej z Cristiano Ronaldo w składzie, są bardzo ekscytujące. Dlatego gramy w piłkę nożną. Chcę się sprawdzić. Chcę sprawdzić w jakim miejscu jestem, w porównaniu do innych piłkarzy, z wielkich klubów. Mam wiarę w siebie i jestem gotowy na wszystko.