Według wiarygodnego informatora klubu ExWHUemployee, pojawiła się kolejna aktualizacja dotycząca West Hamu United i ich zainteresowania atakującym Manchesteru United – Jessem Lingardem.

29-latek był związany z powrotem na londyński stadion w ciągu ostatnich kilku miesięcy po tym, jak zdecydował się zostać na Old Trafford latem. Lingard, pomimo braku gry w meczach United, nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z Czerwonymi Diabłami, a jego obecna umowa wygasa w 2022 roku. Wzbudza tym zainteresowanie wielu klubów Premier League, w tym West Hamu. Uważa się, że szef Młotów David Moyes, jest nadal chętny na pozyskanie zawodnika, który olśnił londyński stadion.

ExWHUemployee, dzieląc się najnowszymi informacjami, wydał aktualizację na temat stanowiska transferowego West Hamu i Lingarda przed zimowym oknem

Ex poinformował, że z dużym prawdopodobieństwem pomocnik Czerwonych Diabłów doczeka końca swojego kontraktu w Manchesterze i przejdzie do West Hamu po jego zakończeniu.

Jednak Ex nie wyklucza tego ruchu w 100%. Wierzy, że „to może się zmienić” i odmawia całkowitego wykluczenia styczniowego przejścia Lingarda do Młotów. West Ham nadal wygląda na gotowego, aby zrobić ruch w kierunku Anglika na początku przyszłego miesiąca – dodaje Ex.

West Ham potrzebuje efektownej alternatywy dla Michaila Antonio i awaryjnego środkowego obrońcy w obliczu kontuzji. Poważna uraz Aarona Cresswella również wskazuje na przymus pozyskania lewego obrońcy.

Reprezentant Anglii, okrzyknięty zawodnikiem o „najwyższej jakości” przez byłego napastnika Premier League Kevina Phillipsa, niewątpliwie wzmocniłby West Ham, ale należy wziąć pod uwagę, że Moyes może mieć inne, bardziej pilne pozycje do uzupełnienia swojego składu.

Transfer Lingarda może i powinien zostać odłożony na dalszy plan, kiedy będzie mógł podpisać kontrakt jako wolny agent, ale istnieje zagrożenie, że inne kluby zaczną wtedy rywalizować o jego pozyskanie i West Ham zmniejszy swoje szanse na ten transfer.