Jak podają angielskie media, młodziutki obrońca drużyny Davida Moyesa, który przebojem wdarł się do seniorskiej drużyny, czyli Jeremy Ngakia, odrzucił właśnie ofertę nowego kontraktu.

Klub ze wschodniego Londynu zaproponował 19-latkowi przedłużenie dotychczasowej umowy, a tym samym związanie się z zawodnikiem na kilka kolejnych lat. Młody Anglik nie wydaje się być zainteresowany dalszą grą w bordowo-błękitnej koszulce i za pośrednictwem swojego agenta odrzucił propozycję nowego kontraktu.

Sytuacja ta oznacza, że już po 30 czerwca bieżącego roku, czyli po zakończeniu obecnego kontraktu, prawy obrońca zmieni klub na zasadzie wolnego transferu. Otoczenie Ngakii chce, aby ich podopieczny otrzymał profesjonalną piłkarską umowę, dla zawodnika seniorskiej drużyny, co wiązałoby się z gigantycznym wzrostem pensji zawodnika, na co nie chciał przystać zarząd Młotów.

Ngakia zadebiutował w barwach seniorskiej drużyny West Hamu w styczniu tego roku, w przegranym meczu z Liverpoolem FC, jednakże zanotował tak dobry występ, który pozwolił mu rozegrać jeszcze trzy kolejne spotkania w Premier Leauge.