Jak donosi niemiecka strona „Sport 1”, reprezentant młodzieżowej drużyny West Hamu do lat 18, Benicio Baker-Boaitey, znalazł się w kręgu zainteresowań wielu europejskich gigantów.

Klubami, które najsilniej mają zabiegać o pozyskanie pomocnika są Bayern Munchen oraz FC Barcelona. Ponadto uwagę na 16-latka kierują także włodarze drużyn z Premier League, z Manchesterem United i Liverpoolem FC na czele.

Młodziutki Anglik wywarł swoją grą w obecnej kampanii ogromne zainteresowanie skautów z najsilniejszych lig Europy. Benicio trafił do West Hamu z Queens Park Rangers. Baker-Boaitey zadebiutował w drużynie The Hammers do lat 18 nieco ponad tydzień po ukończeniu 15 lat w ubiegłym sezonie, a przedstawiciele akademii wróżą Anglikowi świetlaną przyszłość.

Angielska gazeta „The Sun” informuje, że zawodnik nie zdecyduje się na przedłużenie umowy z Młotami i skusi się na transfer do jakiegoś europejskiego giganta.

Każdy w West Hamie chciałby zatrzymać tak utalentowanego piłkarza, to nie podlega wątpliwości, jednakże ostateczna decyzja będzie należeć do samego zawodnika.