W najbliższy weekend West Ham zmierzy się z Newcastle, aby zdobyć sześć punktów w wyścigu o miejsca w europejskich rozgrywkach.

Siódmy w tabeli West Ham przystąpi do meczu z czterema punktami i trzema miejscami nad Newcastle. Pozycja Młotów będzie wystarczająco dobra, aby zapewnić sobie czwarte z rzędu kwalifikacje do europejskich gier.

Newcastle będzie zdeterminowane, aby spróbować zmniejszyć przewagę nad Młotami

Miejsca dające awans do rozgrywek europejskich mogą sięgać nawet ośmiu lub dziewięciu drużyn w tabeli. Będzie to zależeć od tego, czy Premier League uzyska dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów i kto wygra Puchar Anglii, Ligę Europy i Ligę Konferencyjną.

West Ham nadal może zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, wygrywając Ligę Europy

W ciągu ostatnich pięciu lat, Hammers mieli dość ponury bilans w meczach z Newcastle. West Ham wygrał tylko raz na dziewięć ostatnich spotkań Premier League od 2019 roku. Irons przegrali cztery z tych starć. Zremisowali także w tym sezonie, 2:2 w pierwszym meczu. Weekendowe zwycięstwo West Hamu spowodowałoby znaczną różnicę między obydwoma klubami.

David Moyes może otrzymać jednak „pomocną dłoń” od losu przed tym meczem. Newcastle doświadczyło prawdziwego kryzysu związanego z kontuzjami.