West Ham ogłosił, że podpisał nowe kontrakty z Juniorem Robinsonem oraz Joshem Briggsem. Dla tego drugiego jest to pierwszy profesjonalna umowa w karierze.

Junior Robinson to 19-latek, który może występować zarówno na pozycji obrońcy, jak i skrzydłowego. Podpisał on nową umowę do czerwca 2026 roku. Stanowiący regularne zagrożenie w ataku, Robinson zaliczył w tym sezonie 10 występów w drużynie U21, pomagając zespołowi Steve’a Pottsa w dotarciu do 16. rundy Bristol Street Motors Trophy i półfinału Premier League International Cup.

Były reprezentant Anglii na poziomie U15 i U17, urodzony w Bethnal Green, był zachwycony podpisaniem nowego kontraktu z klubem, który nazywał domem przez prawie 14 lat:

Jestem naprawdę szczęśliwy, że dostałem kolejny kontrakt z klubem, w którym gram od szóstego roku życia, więc jest to dla mnie ogromna chwila. To pokazuje, że West Ham darzy mnie dużym zaufaniem i wierzy, że mogę zrobić kolejny krok w kierunku pierwszego składu. Mam nadzieję, że pokażę im, że mogę tego dokonać. – powiedział Junior.

Robinson dołączył do Akademii Piłkarskiej jako sześciolatek po tym, jak zauważono go grającego w drużynie Sunday League Senrab FC w Forest Gate – rzut kamieniem od London Stadium.

Josh Briggs podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt

17 letni Briggs, który swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Greenisland FC, został zauważony przez Linfielda i przechwycony przez zespół The Blues, początkowo reprezentował drużynę U16 w klubie South Belfast. Stał się on najnowszym młodym talentem, który dołączył do Młotów z Irlandii Północnej – po Callumie Marshallu, Michaelu Forbesie i Patricku Kellym, kiedy osiem miesięcy później podpisał kontrakt z Linfield.

Środkowy obrońca wystąpił w 18 meczach drużyny U18 podczas znakomitego sezonu 2022/23, w którym młode Młoty wygrały FA Youth Cup, w którym Josh strzelił gola swoim pierwszym uderzeniem, a także U18 Premier League South. Jako stypendysta drugiego roku, Briggs stał się kluczową częścią drużyny U18 w sezonie 2023/24, występując w 14 meczach ligowych i dwukrotnie strzelając bramkę.

Z medalem zwycięzcy FA Youth Cup w swojej gablocie, teraz chce kontynuować i tworzyć nowe wspomnienia dla klubu i kraju:

To spełnienie marzeń, aby podpisać ten kontrakt i mieć przy sobie moją rodzinę, to naprawdę wyjątkowe. Moim celem zawsze była profesjonalna gra, więc podpisanie tego kontraktu z West Hamem to naprawdę dumny moment. To pierwszy krok do zrobienia kariery w piłce nożnej, więc muszę nadal na nim budować, ciężko pracować i dążyć do następnego. – powiedział Briggs