Były piłkarz Młotów, Nene wypowiedział się na temat konfliktu Sama Allardyce’a i Davida Sullivana, który doprowadził do odejścia Brazylijczyka z Upton Park. 

Wiele osób uważa, że byłem źle przygotowany fizycznie, ale to nie prawda. Na początku miałem czas żeby się dostosować, ponieważ intensywność treningów w Katarze nie jest taka jak w Anglii. Jeśli chodzi o statystyki treningowe to byłem nawet lepszy od wielu graczy. Problem tkwił w tym, że byłem w centrum konfliktu między prezesem a trenerem. – powiedział 34-latek

L’Equipe zapytało piłkarza czy teraz chciałby powrócić na Upton Park, gdy w zespole zmienił się trener: – Tak, ale obawiam się, że działoby się to samo. Zostawiłem Katar by grać w zespole, który dobrze gra w piłkę i ma z tego niezłą zabawę. 

Teraz raczej udam się w kierunku Brazylii lub Francji. West Ham chce mnie z powrotem, ale to co doświadczyłem tam bardzo mi się nie podobało. Wolałbym powrócić do Francji. – dodał były gracz PSG

Nene bronił barw West Hamu od lutego tego roku i rozegrał tylko 8 spotkań w Premier League, w każdym wchodząc z ławki. Pomocnik spędził na placu gry tylko 135 minut.