Menedżer Młotów, Slaven Bilić wierzy że jego zespół sprawi niespodziankę w pierwszej kolejce Premier League i wywiezie komplet punktów z Emirates Stadium. Zdaniem Chorwata wielką zaletą West Hamu będzie fakt, iż zespół jest już w rytmie meczowym i rozgrywa spotkania o stawkę. 

West Ham rozegrał swój pierwszy mecz w nowym sezonie, zaledwie 39 dni po zakończeniu poprzedniej kampanii. Do momentu spotkania z Arsenalem, Młoty prawdopodobnie będą mieli rozegranych sześć spotkań o stawkę.

Takie spotkanie na pewno jest dobre na początek. Najlepsze przykłady znam z własnej historii. Nie z książek, ale z doświadczenia. Warto spojrzeć na ostatni rok, kiedy graliśmy z Arsenalem w eliminacjach Ligi Mistrzów. Byliśmy dużo sprawniejsi niż oni. Mieliśmy już za sobą dwumecz z Feyenoordem w poprzedniej rundzie. Arsenal grał tylko o Tarczę Wspólnoty i z Crystal Palace. – powiedział 46-latek

To daje nam zdecydowaną przewagę na początku sezonu. A co będzie w listopadzie, grudniu i okresie Bożego Narodzenia, który jest tak trudny dla nas? Będziemy starali się grać jak najlepiej. – twierdzi były opiekun reprezentacji Chorwacji.

Młoty zainaugurują rozgrywki Premier League, 9 sierpnia o godzinie 14:30 czasu polskiego na Emirates Stadium z Arsenalem.