West Ham pracuje obecnie nad porozumieniem z obrońcą Rennes. Według dzisiejszych doniesień, francuski klub może być skłonny sprzedać Młotom tego gracza. Oferta rzędu 20 milionów funtów może wystarczyć, aby przekonać Rennes do sprzedaży. West Ham będzie próbował znaleźć odpowiednią ofertę dla Issy Diopa, aby stworzyć miejsce dla Aguerda.

David Moyes chce dodać lewego środkowego obrońcę i zidentyfikował Aguerda jako kluczowy cel. Istotnym jest, że Marokańczk jest lewonożny, więc idealnie wpasowuje się w wymagania menadżera. West Ham wykonał już ruch w kierunku tego zawodnika zeszłego lata, ale nie był w stanie pozyskać go z Rennes.

Zagrał 60 razy w lidze dla swojego klubu i 19 razy dla swojego kraju

West Ham w ostatnich miesiącach przyglądał się kilku środkowym obrońcom, między innymi znalazł się wśród nich Sven Botman z Lille. Włodarze Młotów zdają sobie sprawę, że reprezentant Holandii prawdopodobnie stanie się celem niektórych z największych europejskich klubów i szanse na pozyskanie go automatycznie maleją.

Oto co w najnowszym podcaście The West Ham Way usłyszeliśmy na ten temat:

Nie jest jedynym zawodnikiem, który obecnie jest dyskutowany w klubie. Na każdą pozycję mamy wiele celów. Innym środkowym obrońcą na tej liście jest Joe Worrall z Nottingham Forest, ale będzie to zależało od tego, czy jego klub awansuje, czy nie.

Inni, którym zamierzamy się przyjrzeć, to Tarkowski z Burnley (bezpłatny transfer latem) i Nikola Milenković z Fiorentiny.

Działacze spotkali się w tym tygodniu z dyrektorem sportowym Bolonii, aby porozmawiać o pozyskaniu graczy ze strony włoskiej – lewy obrońca Hickley to nazwisko najbardziej prawdopodobne, jeśli chodzi o letni transfer. Umowa była już rozważana wcześniej. 

Latem z klubu odejdzie Andriej Jarmołenko – kończy mu się kontrakt. Oznacza to, że zmieni się najlepiej opłacany zawodnik w klubie i wierzymy, że Kurt Zouma będzie teraz posiadał ten tytuł.

David Moyes był zainteresowany Aguerdem w sierpniu zeszłego roku, ale umowa nie doszła do końcowych etapów, a zawodnik podpisał nowy kontrakt ze swoim klubem. Francuskie źródła informują, że Rennes jest obecnie przygotowane na poważne rozmowy z Londyńczykami.

Moyes miał dobry plan w zeszłym roku. 26-latek byłby mile widzianym dodatkiem do składu w kończącym się sezonie, w którym obrońcy Młotów doznawali kontuzji na różnych etapach, a Angelo Ogbonna został wykluczony na długi czas.

Po spojrzeniu na niego w zeszłym roku, Aguerd wrócił na radar Moyesa, gdy szef planuje następny sezon. Jego nowa umowa związała go z Rennes do 2025 roku.