Jak wynika z raportu The Guardian, Andrij Jarmołenko ma opuścić West Ham tego lata, a Keane Lewis-Potter podobno ma go zastąpić. David Moyes zastanawia się więc nad możliwością podpisania kontraktu z graczem z Hull City.

Oczekuje się, że Moyes będzie bardzo zajętym człowiekiem w letnim okienku transferowym. Jednym z graczy, który na pewno odejdzie jest Andrij Jarmołenko – jego kontrakt wygasa w przyszłym miesiącu. Jeśli 32-latek faktycznie opuści londyński stadion, Moyes będzie musiał wzmocnić swoje szeregi i wygląda na to, że Szkot ma na myśli kogoś konkretnego – 21-letni napastnik Hull jest od dawna na radarze Młotów.

Gdy Jarmołenko opuści londyński stadion, utalentowany młodzieniec może więc wejść i wypełnić lukę po Ukraińcu.

Wydaje się, że Lewis-Potter rzeczywiście byłby świetnym dodatkiem dla West Hamu tego lata

21-latek gra głównie jako lewy lub prawy skrzydłowy, ale potrafi też grać jako środkowy napastnik. Był w dobrej formie w League One dla Hull w zeszłym sezonie, zdobywając 13 bramek i sześć asyst w 43 meczach ligowych. Ma na swoim koncie 12 bramek i cztery asysty w 46 meczach w obecnej kampanii.

Lewis-Potter ma imponujące tempo i charakteryzuje się bardzo dobrym wykończeniem akcji. Pod wieloma względami jest podobny do Jarroda Bowena.

Jak podaje Hull Daily Mail, Hull może zażądać za niego nawet 20 milionów funtów. Podpisanie gracza, który zastąpi Jarmołenkę, będzie wspaniałym ruchem dla West Hamu.