West Ham United potwierdził podpisanie kontraktu z obiecującym napastnikiem Seanem Moore’em  z drużyny NIFL Premiership Cliftonville. Moore dołącza do Młotów na trzyletni profesjonalny kontrakt – do czerwca 2026 roku. 17-latek połączy się z drużyną U21 na sezon 2023/24.

Reprezentant Republiki Irlandii do lat 19 dołącza do Michaela Forbesa, Calluma Marshalla, Josha Briggsa i Patricka Kelly’ego, którzy w ostatnim czasie przeszli do West Hamu.

Zacząłem grać w piłkę nożną, gdy miałem sześć lat, więc podpisanie profesjonalnego kontraktu z West Hamem United jest niesamowite. Jestem absolutnie zachwycony dołączeniem do tego zespołu. To ogromny klub, więc decyzja była dla mnie łatwa. W zeszłym roku West Ham wygrał FA Youth Cup, a pierwszy zespół wygrał także UEFA Europa Conference League, co było wspaniałym osiągnięciem. To także klub zorientowany na rodzinę. Słyszałem same dobre rzeczy o West Hamie. Znam dobrze Calluma Marshalla, Patricka Kelly’ego i Josha Briggsa, którzy powiedzieli mi, jak dobrze tu jest i jak bardzo im się tu podobało.

Istnieje również ścieżka do pierwszego zespołu z Akademii, co jest ważne dla młodych graczy, takich jak ja. Chciałbym kiedyś zagrać w pierwszej drużynie. Mam nadzieję, że zrobię dobre wrażenie, kiedy zaczynam z drużyną U-21. Liczę na to, że bardzo dobrze sobie poradzę we wschodnim Londynie – powiedział Sean Moore.

Moore to dynamiczny, szybki skrzydłowy, którego klub obserwował przez ostatnie kilka lat i który ich zdaniem ma naprawdę świetlaną przyszłość we wschodnim Londynie. Sean był wybitnym zawodnikiem Cliftonville w Irlandii Północnej i właśnie zakończył z nimi udany sezon.

Po podpisaniu swojego pierwszego profesjonalnego kontraktu z Cliftonville zeszłego lata, Moore rozegrał 31 występów w Premiership w sezonie 2022/23, strzelając pięć bramek. Jego występy sprawiły, że nastolatek znalazł się w Drużynie Roku NIFL Premiership i zdobył nagrodę Młodego Gracza Roku NI Football Writers’ Association.

Reprezentując Irlandię Północną na szczeblu U18, zmienił przynależność międzynarodową i zadebiutował w reprezentacji U19 w reprezentacji Irlandii w marcu tego roku, wchodząc z ławki rezerwowych w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy UEFA U19 przeciwko Grecji.