Wygląda na to, że zawarcie umowy Rice’a z Arsenalem jest bliskie, ale David Sullivan stanowczo trzyma się swoich żądań i to opóźnia transfer. Obecnie toczą się dyskusje na temat okresu spłaty rat i poszczególnych ich wysokości – są pewne różnice w wymaganiach obydwu stron. W tej chwili nic nie zostało sfinalizowane. Testy medyczne także nie są jeszcze zaplanowane.

Zawodnik ma wrócić do kraju w sobotę. Liczni fani Arsenalu pisali, że w innych miejscach na świecie także mogą takie testy zostać przeprowadzone, jednak wydaje się, że byłoby to nielogiczne. Rice ma wrócić do Anglii pojutrze, więc praktycznie pewne jest, że odbędą się one na miejscu, wykorzystując do tego obiekty Arsenalu. Oczywiście to wszystko jest tylko hipotetyczne, ponieważ najpierw kluby muszą zawrzeć całkowite porozumienie.

Jeśli Arsenal nie będzie w stanie uzyskać wymaganych rat, zawodnik pozostanie w West Hamie, ale jest to bardzo mało prawdopodobnym scenariuszem

Kiedy pieniądze za Rice’a znajdą się już w kasie West Hamu, zostaną one przeznaczone na nowych graczy, co zbiegnie się z przybyciem dyrektora sportowego Tima Steidtena. Pierwszym zadaniem Niemca będzie oczywiście zastąpienie odchodzącego Declana Rice’a. Jak wielokrotnie informowaliśmy, istnieje długa lista celów na pozycję defensywnego pomocnika. Z wieloma z nich nawiązano już kontakt i wybrano do analizy najlepsze oferty.

Denis Zakaria był już wcześniej celem Steidtena, więc wydaje się teraz oczywistym nazwiskiem do obserwacji. Zawodnik, który został opisany jako „kolejny Patrick Vierra”, jest obecnie w Juventusie, a w zeszłym roku był wypożyczony do Chelsea. 26-latek jest reprezentantem Szwajcarii i podobno jest bardzo otwarty na powrót do stolicy Anglii.

Nastąpił również zwrot akcji z poprzednim celem – Edsonem Alvarezem z Ajaksu. Wyglądał na gotowego do dołączenia do Dortmundu, ale niemiecki klub najwyraźniej uznał, że cena wywoławcza dla meksykańskiego reprezentanta jest zbyt wysoka. Mówi się, że nie stanowi to problemu dla West Hamu, więc zostanie ten transfer rozważony.

Odbyły się również rozmowy z Joao Palhinha z Fulham. Innym pomocnikiem, z którym rozmawiano, jest wysoko oceniany młody gracz Bristol City, Alex Scott. O niego zabiega wiele klubów, ale wstępne rozmowy Młotów już się rozpoczęły.

Jesteśmy również aktywni w wyścigu o nowego środkowego obrońcę, a jest nim zawodnik, którego łączyliśmy wcześniej z West Hamem i który ma powiązania ze Steidtenem – to Jonathan Tah. Reprezentant Niemiec jest kolegą Kehrera, a także grał w byłym klubie Steidtena – Bayerze Leverkusen. Po raz kolejny na tej liście są też inni środkowi obrońcy, o których wspominaliśmy wcześniej.

Kiedy/jeśli pojawi się gotówka za Rice’a, oczekujemy, że złożymy ofertę za skrzydłowego Leicester City, Harveya Barnesa. Mówi się, że David Moyes jest wielkim fanem tego zawodnika. Perspektywa Bowena po prawej stronie i Barnesa po lewej, wnosi do klubu wiele emocji.

Nie tylko stracimy czołowego gracza – Declana Rice’a, ale stracimy kapitana

To oczywiście drugi rok z rzędu, kiedy tak się dzieje. Najprawdopodobniej Aaron Cresswell otrzyma tę rolę, jednak klub szuka potencjalnego kapitana na kolejne lata.  Wyróżniającym się celem z tymi referencjami wydaje się być reprezentant Anglii i kapitan Southampton – James Ward-Prowse. Nie tylko może zapewnić przywództwo, ale także świetne opcje stałych fragmentów gry.

Ponownie chcielibyśmy podpisać kontrakt z kolejnym napastnikiem – klub bada kilka celów. Wspomnieliśmy o większości z nich, ale najbardziej prawdopodobny zawodnik będzie pochodził z championship lub ligi francuskiej.

W tej chwili przyszłość Bena Johnsona wydaje się wątpliwa, ponieważ obrońca odmawia podpisania nowej umowy z West Hamem. Odnotowano luźne zainteresowanie zawodnikiem przez Everton i potencjalnie Arsenal (jako zawodnika rezerwowego pierwszego zespołu), ale nie złożono żadnych konkretnych ofert.