West Ham United jest jednym z klubów zainteresowanych pozyskaniem napastnika Olympique Marsylia, Bamby Dienga – informują francuskie media.

Davidowi Moyesowi zależy na zapewnieniu konkurencji Michailowi Antonio w przedniej formacji. Kandydatów do transferu było już wielu, a najnowszym jest Bamba Dieng z Olympique Marsylia.

La Provence w swoim raporcie donosi, że jest wiele klubów z Premier League zainteresowanych Senegalczykiem. Sytuację 21-latka obserwują Aston Villa, Crystal Palace i właśnie West Ham United. O zainteresowaniu Diengiem informuje też angielski Mirror, który przekonuje, że to Młoty prowadzą w wyścigu o pozyskanie tego napastnika.

Wychowanek senegalskiego Diambars FC w tym sezonie rywalizuje o miejsce w składzie z Arkadiuszem Milikiem. Dotychczas w Ligue 1, rozegrał 14 spotkań, w których zdobył cztery bramki i zaliczył jedną asystę. Ponadto wystąpił jeszcze w 5 meczach Ligi Europy oraz jednym w Pucharze Francji.

Dieng obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Senegalu, przygotowującej się do Pucharu Narodów Afryki, który rozpocznie się w niedzielę.