Rafa Benitez na konferencji prasowej przed meczem Pucharu Anglii z Hull City, potwierdził, że Lucas Digne chce odejść z Evertonu. Sam menedżer też ma nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu Francuz opuści Goodison Park. Graczem interesuje się West Ham.

Piłkarz jest skonfliktowany z menedżerem od spotkania derbowego z Liverpoolem. 28-latek miał ponoć podważać metody trenerskie Hiszpana. W związku z tym ich dalsza współpraca nie ma żadnego sensu. Gdy okazało się, że Digne może odejść z Evertonu, wiele klubów zainteresowało się jego pozyskaniem. Piłkarza chcą u siebie takie kluby jak: West Ham, Newcastle United, Chelsea, Aston Villa oraz Leicester City.

– Myślę, że to wszystko jest bardzo jasne. Mieliśmy kilka rozmów z Dignem i powiedział mi, co myśli. Czego oczekiwać od menedżera, gdy gracz chce odejść? Jestem profesjonalistą i staram sobie z tym radzić. Od pierwszego dnia w klubie, wiem czego chcą fani. Kiedy nie wygrywasz zawsze jest trudniej. Ale rzeczywistość jest taka, że potrzebujemy graczy, którzy chcą tutaj być – powiedział Benitez.

Co wiemy jak dotąd o transferze Digne’a?

– Gracz kategorycznie odrzucił możliwość przejścia do Newcastle United i jego preferowanym krokiem jest transfer do klubu z Londynu ;
– Na ten moment Everton oczekuje za niego 30 milionów funtów ;
– West Ham jest zainteresowany, ale nie chce się zgodzić na żądania finansowe piłkarza (ponad 100 tysięcy funtów tygodniowo) ;
– Obecny kontrakt reprezentanta Francji opiewa na 130 tysięcy funtów tygodniowo ;
– Chelsea chce tylko wypożyczyć Francuza, co nie odpowiada Evertonowi ;
– Kluby zapewne będą chciały w trakcie okienka transferowego przetestować cierpliwość włodarzy The Toffees (Everton musi sprzedać).