Menedżer West Hamu jest wielkim fanem napastnika Arsenalu – Folarina Baloguna, którego transfer mógłby zostać wykorzystany jako część transakcji powiązanej z przejściem Declana Rice’a do Kanonierów.

Arsenal mógłby użyć Baloguna jako części zapłaty za sprowadzenie Declana Rice’a. Moyes desperacko potrzebuje napastnika najwyższej jakości, który pasuje do jego systemu. Wygląda na to, że 21-letni strzelec Arsenalu może być idealnym człowiekiem na tą pozycję.  Dzisiejsze media donoszą, że klub planuje zaoferować West Hamowi 35 milionów funtów za Baloguna, a resztę za Rice’a dopłaci gotówką.

Football Transfers uważa, że ​​Balogun może tego lata zamienić północny Londyn na wschodni, tylko jeśli Rice pójdzie w przeciwnym kierunku.

21-letni napastnik był w tym sezonie wypożyczony do Reims i jest w znakomitej formie

Do tej pory Balogun zdobył 19 bramek w 34 meczach Ligue 1. To plasuje go w tabeli strzelców tylko za Kylianem Mbappe, Jonathanem Davidem i Alexandrem Lacazettem. Ma umiejętności i potencjał, aby rozwijać się i stać się prawdziwą gwiazdą angielskiego futbolu – posiada wszystko, czego obecnie brakuje Młotom. Mógłby być dla naprawdę dobrym transferem. Włączenie go do umowy Rice’a, pozostawiłoby Moyesowi ogromną ilość gotówki, aby mógł skupić się na innych obszarach swojego składu, które wymagają wzmocnienia.