Wygląda na to, że Mark Robson otrzymał propozycję powrotu do klubowej akademii. Robson był głównym trenerem West Hamu poniżej 21 roku życia, zanim zaproponowano mu stanowisko w pierwszej drużynie na początku tego sezonu. Robson był również graczem Młotów i wygląda na to, że klub okazał mu lojalność, oferując powrót na poprzednie stanowisko.

  • Wszystko wskazuje na to, że trener bramkarzy – Xavi Valero również utrzyma swoją rolę szefa golkiperów w klubie.
  • Nie jest w 100 procentach potwierdzone, że tak się stanie, ale prawdopodobnie Kevinowi Nolanowi, Johnny’emu Heitinga i Billy’emu McKinleyowi powiedziano, że odejdą ze sztabu.
  • Zarówno Rob Newman, jak i Jamie Osman również zostali zwolnieni ze swoich stanowisk i oczywiście brat Davida Moyesa, Kenny, opuści swoją rolę skauta.
  • Kevin Keen będzie nadal pracował w akademii, ale w innej roli z mniejszą liczbą bezpośrednich godzin w klubie, a Lauris Coggin przejmie jego rolę trenera prowadzącego zespół poniżej 18 roku życia.

Dzisiaj spodziewamy się ogłoszenia nowego menadżera i jego zespołu

West Ham ma dziś swoje pierwsze spotkanie rekrutacyjne, aby zaplanować nowe kontrakty z Julenem Lopetegui. Zespół, któremu zaufał jest w następującym składzie:

  • Tim Steidten, ten człowiek nie wymaga dalszego przedstawiania, ponieważ jego transfer był bardzo głośny. Mówi się, że był bardzo za mianowaniem Juliena Lopetegui, ponieważ ma on odgrywać kluczową rolę w rekrutacji i większej wolności, niż miał pod rządami Moyesa. Szkot ostatecznie miał ostatnie słowo w sprawie transferów i mówi się, że jest to jeden z wzajemnie uzgodnionych powodów, dla których opuścił klub, ponieważ nie chciał przekazać większej władzy Steidtenowi – nowy menedżer jest zadowolony z obowiązującego teraz porozumienia.
  • Steidten sprowadził do klubu swojego brata Moritza. Moritz jest młodszym bratem Tima i sam był byłym zawodnikiem lig niemieckich. Wcześniej przez 9 lat pracował jako skaut dla niemieckiej drużyny Werder Brema.
  • Max Hann pozostaje kolejną częścią zespołu. Mówi się, że ma bardzo nowoczesne podejście do rekrutacji i już prowadzi szereg nowych inicjatyw w klubie. Będzie szefem Technical Recruitment and Analysis i mówi się, że jest bardzo wykwalifikowany w wykorzystywaniu danych do rekrutacji. Był również asystentem menedżera w Darmstadt 98 i Dynamo Dresden. Max ma zaledwie 28 lat i ma już bardzo imponujące CV, które sprawia, że jest wysoko oceniany w całej Europie w swojej dziedzinie.
  • 28-latek, Dylan Curnell – Dylan jest w klubie od czerwca 2018 roku, po przeprowadzce ze stanowiska analityka wydajności akademii Cardiff. Jego pierwszą rolą w West Hamie była analiza wydajności zespołu poniżej 18 roku życia, zanim jego dobra praca sprawiła, że awansował na szefa Academy Analysis. W ostatnich latach był częścią odnoszącego sukcesy personelu akademii i ta praca przyniosła mu rolę First Team Recruitment Analysis, a teraz staje się najdłużej zatrudnionym członkiem zespołu rekrutacyjnego. Mówi się, że Dylan jest również wielkim fanem West Hamu, co zawsze jest ważne! Wielu graczy akademii, którzy pracowali z Dylanem, zawsze bardzo dobrze mówi o jego umiejętnościach.
  • Mówi się, że Lopetegui sprowadzi swojego syna Daniela do zespołu rekrutacyjnego, gdzie będzie pracował u boku brata Tima Stiedtena, Moritza. Jest  wiele osób, które straciły pracę w wielu rolach personelu zaplecza. Uważa się, że Daniel Lopetegui może pracować w roli doradczej dla klubu i nie mieć oficjalnego tytułu, ale nie jest to jeszcze potwierdzone.

Wygląda na to, że klub jest bardzo podekscytowany nowym zespołem rekrutacyjnym, który stworzyli i że po dzisiejszym spotkaniu szybko przejdzie do podpisania niektórych zawodników

Wierzymy, że trwają rozmowy z Brazylijczykami Wesleyem Gassovą i Fabricio Bruno, mając nadzieję na jak najszybsze zawarcie umów. Gassova jest ekscytującym młodym napastnikiem, który gra dla Corinthians. Ma 19 lat i jest bardzo wysoko oceniany. Wniesie do klubu wiele ofensywnego stylu. Fabricio Bruno jest bardziej doświadczonym 28-latkiem. Obecnie gra dla innego brazylijskiego giganta w Flamengo i już dwukrotnie w tym roku grał w brazylijskiej reprezentacji, debiutując przeciwko Anglii w marcu 2024 roku.