Ostatni domowy mecz sezonu to zawsze specjalne wydarzenie, które obfituje w wiele niecodziennych w trakcie kampanii okoliczności. Po końcowym gwizdku pojedynku z Luton Town niektórzy gracze zostali nagrodzeni klubowymi statuetkami.

Nagroda „2023/24 Hammer of the Year” trafiła w ręce Jarroda Bowena. Anglik ma za sobą fenomenalny sezon – do siatki trafił łącznie 20 razy, a także 10-krotnie asystował. Jesienią przedłużył swój pobyt na London Stadium do czerwca 2030 roku.

Statuetką „Mark Noble Young Hammer of the Year” nagrodzony został George Earthy. 19-latek zanotował w tym sezonie w sumie 14 goli oraz 10 asyst, a swoją dobrą formę przypieczętował debiutancką bramką w pierwszym zespole podczas starcia z Luton.

Za najpiękniejsze trafienie sezonu uznany został gol Mohammeda Kudusa w marcowym meczu z Freiburgiem. Ghańczyk przejął piłkę na własnej połowie, po czym pomknął w kierunku bramki bronionej przez Noah Atubolu. Minąwszy kilku zawodników, „Kuku” oddał mierzony strzał po ziemi, a piłka zatrzepotała w siatce.

Parada sezonu to z kolei interwencja Alphonse’a Areoli z domowych derbów z Arsenalem. Francuz zachował w kończącej się kampanii 4 czyste konta.

Za swoje zasługi nagrodzony został także Vladimír Coufal. Do rąk Czecha trafiło trofeum „Players’ Project Award„, które uhonorowało jego działania pozaboiskowe.

Z dwoma nagrodami do domu wrócił piłkarz Akademii, Ezra Mayers. 17-latek otrzymał zarówno „Dylan Tombides Award„, jak i „Doris Bell Award”.