Flynn Downes wkracza w ostatnie tygodnie swojego wypożyczenia do Southampton. Anglik podsumował swój pobyt na południu i jasno zadeklarował, jakie są jego cele na przyszły sezon.

Ekipa Świętych zakończyła kampanię zasadniczą na 4. miejscu, co poskutkowało zapewnieniem sobie udziału w barażach o awans do Premier League – rywalem ekipy z St. Mary’s jest Norwich.

Flynn Downes to jedna z czołowych postaci drużyny Southampton. 25-latek wybiegł na boisko w sumie 35 razy, strzelił 2 gole i 2 razy asystował. Kibice West Hamu oczekiwali, że wraz z przyjściem Julena Lopetegui Downes powróci do Londynu z „czystą kartą” i będzie mógł się na nowo pokazać – po ostatnich słowach zawodnika pojawiło się jednak sporo wątpliwości co do jego dalszych losów:

Oczywiście, chciałbym zostać na następny sezon. Kocham tutaj grać. Uwielbiam menadżera, cały sztab szkoleniowy oraz panującą tu atmosferę. Zobaczymy, co będzie dalej – na ten moment, przed powrotem do Londynu, trudno mi cokolwiek przewidzieć.

Umowa wypożyczenia Flynna Downesa nie zawiera opcji wykupu – istnieje jednak szansa, że The Saints zwrócą się latem z ofertą zakupu bezpośredniego. Pomocnik jest wyceniany na około 6 milionów funtów.