Pomimo wyraźnego rozczarowania tym, że Młoty opuszczają Etihad Stadium z zerowym dorobkiem, Declan Rice wyraził bardzo pozytywną opinię o tym, co jego drużyna może jeszcze osiągnąć w tym sezonie.

Cechy przywódcze, które wywarły tak wielkie wrażenie na trenerach Rice’a jeszcze w Akademii, przeważały w rozmowie, nad osobistym poczuciem frustracji. Według Anglika, West Ham udowodnił, że należy do czołówki Premier League.

Daliśmy City najtrudniejszy test w 20 meczach, które wygrali – powiedział  Rice. Wydawało mi się, że widziałem inny West Ham. Taki, który był pewny siebie i naprawdę wierzył, że może zawalczyć z Manchesterem City. 

Mieliśmy wiele dobrych szans i to są te momenty, które po powrocie do szatni są analizowane i podlegają setkom rozmów i dyskusji. Osobiście w środku jestem zraniony i zły, że coś nam nie wyszło.

Pomijając zwycięstwo 2:1 w sezonie 2015/16, był to najlepszy występ West Ham na stadionie Etihad od czasu zwycięstwa Deana Ashtona w szóstej rundzie Pucharu Anglii 15 lat temu. Nie jest to jednak przypadek, bo Irons naprawdę wierzą, że należą do czołówki Premier League. Rice z pewnością też tak uważa, ale wie, że gracze muszą być jeszcze silniejsi, jeśli chcą w tej czołówce zostać.

Były dwa lub trzy momenty, kiedy wygraliśmy piłkę na ich połowie i gdy tylko to zrobiliśmy, oddawaliśmy niechlujne podanie, a oni wracali do gry – zauważył.

Zdobycie trzech punktów byłoby niewiarygodne, ale powrót to domu bez ani jednego, był pechowy. Naprawdę niewiele zabrakło do remisu.

Nie pozwolimy, żeby to się teraz wymknęło – kontynuował Rice. Następny jest mecz z Leeds. My idziemy naprzód i zamierzamy dalej ciężko pracować.

Jest dobry skład, świetna mentalność i jeśli zawodnicy będą grać tak jak grają…nie ma powodu, dla którego nie mogliby pozostać wysoko w tabeli.

Zostało 12 meczów i wszyscy wiedzą, co Młoty jeszcze w tym sezonie czeka. Rok temu, było jedynie kilka meczów, kiedy West Ham był dobry. Teraz widać, że występy tydzień po tygodniu są pełne serca i pragnienia wygranej. Gracze zostawiają całe serce na boisku. Nie było tak rok temu. Coś się naprawdę zmieniło i wszystko się poprawia – zakończył Rice.