Menedżer West Hamu David Moyes, przyznał, że jest zadowolony z organizacji gry jaką w środowy wieczór pokazali jego podopieczni. Jednocześnie podkreślił, że drużyna musi być znacznie lepsza w posiadaniu piłki jeśli chce odnosić zwycięstwa.

Szkot czuł, że jego zespół mógł zrobić więcej, stwarzać większy pressing na piłkarzach Pepa Guardioli i bardziej wyrównać przebieg meczu.

Dla oficjalnej strony, Moyes powiedział:

– „Wiem, że gracze wykonali świetną robotę, próbując być zorganizowanym, zdyscyplinowanym w sposób, który utrudniłby grę rywalom. Robiliśmy to przez długi czas, ale Man City znacznie lepiej operował piłką. Przesuwali piłkę za każdym razem do przodu.

– „W pierwszej połowie było wiele dobrych momentów w defensywie, kiedy musieliśmy się bronić, wyglądało to całkiem dobrze, ale ogólnie wolałbym, żebyśmy grali znacznie lepiej, szczególnie z piłką i kontratakiem. Mieliśmy kilka okazji i nie wykorzystaliśmy ich.

–  „Myślę, że pokazaliśmy dziś naprawdę dobre cechy organizacyjne – byliśmy zdyscyplinowani w swoich zadaniach, wszyscy wiedzieli, co musieli zrobić, a przeciwko takim zespołom trzeba wiedzieć dokładnie co robić.

Moyes wierzy, że piłkarze mogą odmienić losy obecnego sezonu.

Jestem przekonany, że możemy wyjść z tej sytuacji.” – dodał.

– „Te mecze zawsze były dla nas trudne, ale uzyskanie dobrej „struktury”, szczególnie defensywnej jest ważne, ponieważ jeśli nie stracisz żadnych bramek, zawsze zdobędziesz punkty.”