Szkoleniowiec Młotów David Moyes, w wywiadzie dla oficjalnej TV West Hamu przyznał, iż sobotnia porażka z Arsenalem na Emirates Stadium jest ciężka do zaakceptowania.

Mimo, że ekipa Szkota zagrała dobre spotkanie to i tak nie udało przywieźć się ani jednego punktu do wschodniego Londynu.

Moyes powiedział:

 – „Trudno to znieść, ponieważ zawodnicy zagrali dzisiaj naprawdę dobrze. Włożyliśmy dużo wysiłku, a nie otrzymaliśmy żadnej nagrody. To ciężkie do zrozumienia.

 – „Walczyliśmy dzielnie i zamierzaliśmy wygrać, ale tak się nie stało. Wyłączyliśmy się, kiedy nie powinniśmy. Mieliśmy dobre okazje do zdobycia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy.

Szkocki trener podkreślił, że zawodnicy muszą pozostać skupieni przez pełne 90 minut, ponieważ tylko takie podejście może zapewnić wygrywanie meczów.

 – „Chcemy być lepsi i nie zamierzamy godzić się z przegraną. Nie możemy zaakceptować wyłączenia się w ciągu ostatnich kilku minut – chłopcy wykonali niewiarygodną robotę, aby ustawić nas w komfortowej pozycji, więc strata bramki, a tym samym porażka w końcowej fazie spotkania naprawdę boli.