Według informacji „Daily Mirror” Shinji Kagawa może wrócić latem do Premier League. Klubem, który ma przejawiać zainteresowanie Japończykiem jest West Ham.

David Moyes rozważa sprowadzenie pomocnika BVB – mimo, że jego pozostanie za sterami „Młotów” nie jest wciąż pewne. Jednak jeśli włodarze West Hamu zdecydują się przedłużyć kontrakt ze Szkotem, ten może poprosić o transfer Japończyka.

Kagawa w latach 2012-2014 reprezentował Manchester United. W barwach czerwonych diabłów rozegrał 38 spotkań w Premier League zaliczając sześć bramek i osiem asyst. To właśnie wtedy spotkał się z Moyesem, który znów chciałby podjąć współpracę z reprezentantem Japonii. W 2014 pomocnik wrócił do Borussii Dortmund, gdzie gra do dziś. W obecnym sezonie zdążył zanotować 18 spotkań w Bundeslidze, pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali i trzykrotnie asystował kolegom z drużyny. Po tym doznał kontuzji, którą wciąż leczy.

West Ham na swoim celowniku ma również innych pomocników – między innymi Jakuba Jankto czy też Andre Gomesa z Barcelony.