Zdaniem Włoskich mediów Jakub Jankto wkrótce może zmienić słoneczną Italię na deszczową Anglię. Pomocnik Udinese Calcio wpadł w oko skautów Watfordu i West Hamu.

Wszechstronny pomocnik dołączył do zespołu z Stadio Friuli w 2014 roku z Slavii Praga. Transfer ten kosztował Włochów 700 tysięcy euro. Pierwsze lata spędził w młodzieżowych zespołach popularnych Zebr, oraz na wypożyczeniu w Ascoli Picchio. Swoją prawdziwą szansę w Udinese dostał w zeszłym sezonie i perfekcyjnie ją wykorzystał. Rozegrał łącznie 30 meczów, zdobywając przy tym pięć bramek i cztery asysty. W obecnym sezonie utrzymuje wspaniałą dyspozycję – do tej pory zaliczył 33 spotkania, pięć razy pokonując bramkarza rywali i sześciokrotnie asystował.

Popis nieprzeciętnych umiejętności 22-latka odbił się szerokim echem piłkarskim świecie. Zainteresowanie zawodnikiem od dłuższego czasu przejawia Arsenal i Milan, a do wyścigu o jego podpis dołączył właśnie Watford i West Ham.

Umowa młodego reprezentanta Czech z Udinese Calcio obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Według Transfermarkt ewentualny kupiec powinien przygotować ofertę opiewającą na 15 milionów euro – jednak jego wartość rośnie w bardzo szybkim tempie i Udine może zarządach znacznie większej kwoty.