David Moyes uważa, że jego bardzo zmieniony zespół zasłużył na lepszy wynik w niedzielnym meczu z Chelsea. Bez trzech z czterech uznanych środkowych obrońców i z myślą o czwartkowym półfinale Ligi Europejskiej UEFA z Eintrachtem Frankfurt, menedżer dokonał sześciu zmian w swojej wyjściowej jedenastce w derbach Londynu na Stamford Bridge.

Pomimo silnego rywala Młoty spisywały się znakomicie, ograniczając gospodarzy głównie do walki z dystansu w pierwszej połowie.

Było nam dzisiaj ciężko

Tak naprawdę nie zasłużyliśmy na to, żeby wrócić do domu z zerowym dorobkiem. Nie zagraliśmy wystarczająco dobrze z dziesięcioma zawodnikami przez ostatnie trzy lub cztery minuty, co jest prawdopodobnie powodem tej porażki.

Myślę, że wielu graczy poradziło sobie dzisiaj bardzo dobrze

Nie mamy największego ani najsilniejszego składu, ale chłopcy, którzy zagrali, wykonali naprawdę dobrą robotę. Zawodnicy mieli niesamowitą energię, włożyli wielki wysiłek i poradzili sobie fantastycznie. Gracze, którzy weszli do zespołu i którzy ostatnio nie grali, spisywali się naprawdę dobrze, ale to dla nas fantastyczne doświadczenie jeśli chodzi o zarządzanie meczami. 

Wszyscy byli fantastyczni – ich pracowitość, wysiłek i sposób w jaki zorganizowaliśmy się, aby mieć pewność, że będziemy liczyć się w grze, są nie do opisania.

Craig Dawson grał dla nas naprawdę dobrze w tym sezonie

Myślę, że powinien zachować się lepiej w tym incydencie. Uważam, że mógł najpierw dostać się do piłki. To kolejna trudna sytuacja, ponieważ pozostajemy bez zawodnika na tej pozycji na najbliższy mecz ligowy przeciwko Arsenalowi w przyszły weekend.

Gdy Łukasz obronił karnego, myślałem, że mamy realną szansę na remis. Zabrakło po prostu tego jedenastego zawodnika. Poszło nam wystarczająco dobrze, ale nie na tyle, by zagwarantować znacznie więcej. Ogólnie remis byłby dla nas dobrym wynikiem.

To trudna sprawa grać bez trzech środkowych obrońców, ale na jeden mecz to jest możliwe. Nie wiem natomiast, czy dałby ktoś radę tak grać dwa, trzy czy cztery spotkania.  

Przygotujemy się na czwartek

To wspaniała noc dla Klubu, której wszyscy nie możemy się już doczekać. Dzisiaj był pierwszy dzień w sezonie, w którym naprawdę zmieniliśmy zespół w meczu Premier League, aby spróbować przygotować zawodników i dać im czas na regenerację i 100%-ową siłę do meczu pucharowego.

To jeden z największych meczów w historii klubu od bardzo, bardzo długiego czasu, więc chcę dać wszystkim najlepszą szansę, aby być tak sprawnym i gotowym, jak to tylko możliwe, co jest trudne, gdy ma się ważne mecze w Premier League w środku tygodnia.