Były piłkarz West Hamu, John Moncur przyznał w jednym z wywiadów, że James Collins zasługuje na nową umowę z klubem. Zdaniem 49-latka, panowie Gold i Sullivan powinni jak najszybciej przedłużyć kontrakt z Walijczykiem. 

Szczerze mówiąc to powinien dostać umowę na dwa lata. On nie jest pomocnikiem czy napastnikiem, który stracił swoja szybkość. On powinien podpisać na dwa lata, gdyż jest genialnym człowiekiem w szatni. Jest doskonałym przykładem dla młodych piłkarzy, jak się zachowywać. On doskonale czyta grę i to było widać w spotkaniu ze Swansea. – powiedział ex-Młot, który rozegrał w koszulce WHU 176 spotkań.

Są kluby, które potrzebują wzmocnień na pozycji obrońcy, ale my nie możemy pozwolić mu odejść. On kocha ten klub i jest kochany przez fanów. On ma jeszcze mnóstwo do zaoferowania i nie widzę absolutnie żadnego powodu dlaczego miałby odejść. Ludzie mówią, że mamy Reece’a Burke’a, ale to jest właśnie junior, który wiele się uczy od Ginge. On jest wspaniałym sługą klubu i osobiście dałbym mu nowy kontrakt, który pozwoli mu kontynuować karierę w klubie, który kocha. – zakończył Anglik