West Ham United chciałby pozyskać napastnika drużyny Ligue 1 (Clermont Foot), Mohameda Bayo podczas nadchodzącego styczniowego okna transferowego. Rzekomo Młoty poinformowały już o swoich zamierzeniach francuski klub. Według informatorów, West Hamowi bardzo zależy na tym transferze. 

West Ham wcześniej rozważał już sprowadzenie Bayo. The Sun poinformowało w listopadzie, że Młoty faktycznie zaoferowały 7 milionów funtów za tego napastnika.

Bayo ma za sobą doskonały początek sezonu z ośmioma golami w 16 meczach. Zaliczył także dwie asysty dla drużyny francuskiej ekstraklasy.

Clermont zajmuje 18 miejsce w tabeli

Zespół nie wygrał żadnego spotkania ligowego od szokującego zwycięstwa 1:0 nad Lille – 16 października. Klub przedłużył jednak kontrakt z Bayo w październiku w nagrodę za jego formę.

Perspektywa posiadania szans i możliwości zdobycia bramek sprawiły, że podpisałem umowę – powiedział Bayo na początku tego miesiąca. Znam klub, znam moich kolegów z drużyny. To na pewno odegrało pewną rolę w moim myśleniu. Na razie podpisanie nowego kontraktu z Clermonte uważam za dobry wybór.

Czy rzeczywiście Bayo jest na liście życzeń Davida Moyesa? Okaże się już niebawem.