Keane Lewis-Potter to gracz, którym według nowego raportu zainteresowani są West Ham i Tottenham. The Daily Mail donosi, że istnieje wiele klubów obserwujących zawodnika Hull, który w styczniu prawie przeniósł się do Brentford za opłatą ponad 12 milionów funtów – ostatecznie do transferu nie doszło.

Mówi się, że zarówno Spurs, jak i West Ham bacznie przyglądają się skrzydłowemu, który stał się kluczowym graczem w klubie Championship.

Lewis-Potter zaliczył w tym sezonie  39 występów dla Hull, strzelając osiem goli i notując cztery asysty. Reprezentant Anglii U21 ma kontrakt z  do 2023 roku – wygląda na to, że kluby Premier League są nim zainteresowane na poważnie i nie jest to jedną z wielu transferowych plotek.

West Ham ma dobre wspomnienia z Hull – podpisał kontrakt z Jarrodem Bowenem, który był ich graczem i być może będzie w stanie wykorzystać tę relację, aby sprowadzić Lewisa-Pottera na londyński stadion.

Nowy właściciel Hull – Acun Ilicali – nie dopuszcza myśli, że Lewis-Potter jest wart mniej niż 20 milionów funtów (Sky Sports)

Opłata przekraczająca 20 milionów funtów byłaby prawdziwą zaporą postawioną przez klub – Lewis-Potter jest świetnym graczem, ale jest bardzo młody i stosunkowo niedoświadczony. Jeden kiepski sezon może naprawdę spowodować gwałtowny spadek jego wartości transferowej.