Dwaj młodzi piłkarze Młotów Edimilson Fernandes i Josh Cullen odnieśli zwycięstwa ze swoimi młodzieżowymi reprezentacjami w eliminacjach do Mistrzostw Europy, które odbędą się za rok w Polsce.

20-letni Szwajcar, który trafił niedawno do West Hamu z FC Sion zdobył ładnego gola z 25 metrów w wygranym 3:0 spotkaniu z reprezentacją Kazachstanu. Pomocnik przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Obecnie Helweci zajmują drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej za Anglikami. Do końca rozgrywek Szwajcarom zostały dwa spotkania. W najbliższy wtorek zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, natomiast w październiku polecą na kluczową batalię do Norwegii.

Cullen grał całe spotkanie w barwach reprezentacji Irlandii U21 w wygranym 2:0 starciu ze Słowenią. Przebywający obecnie na wypożyczeniu w Bradford City gracz zaliczył asystę przy pierwszy golu dla Irlandczyków. Warto również dodać, że drugie trafienie zaliczył Sean Maguire, który jeszcze niedawno grał w akademii Młotów.

Inny z młodych piłkarzy Stephen Hendrie nie znalazł się w kadrze meczowej reprezentacji Szkocji U21 w przegranym 0:1 spotkaniu z Macedonią.

Wypożyczony niedawno do Evertonu Enner Valencia grał przez pełne 90 minut w meczu reprezentacji Ekwadoru z Brazylią (0:3).