Młody Nigeryjczyk blisko West Hamu

Według angielskich mediów West Ham United finalizuje transfer utalentowanego Nigeryjczyka Agora Chukwudiego. Właściciele Młotów planują zapłacić za 17-latka z ASJ Academy 155 tysięcy funtów. 

Chukwudi jest bardzo utalentowanym zawodnikiem grającym na pozycji środkowego pomocnika. Wraz z reprezentacją Nigerii do lat 17 zdobył w 2015 roku Mistrzostwo Świata.

Dyrektor ASJ Academy Emeka Amajiriaku przyznał w wywiadzie, że negocjację są zaawansowane i transfer jest blisko. ASJ chcą zapewnić sobie 10% kwoty z następnej sprzedaży Nigeryjczyka.

 – West Ham zaoferował Agorowi Chukwudiemu kontrakt, który wszedłby w życie w momencie skończenia przez gracza 18 lat. Badamy tą ofertę i bardzo prawdopodobne jest, że ją zaakceptujemy. Jesteśmy zainteresowani rozwojem piłkarza, a nie pieniędzmi z transferu. – powiedział Amajiriaku

West Ham od momentu przyjścia Slavena Bilicia ściąga do swojej akademii wielu bardzo perspektywicznych zawodników. Do wschodniego Londynu trafili już tacy gracze jak: Martin Samuelsen, Luka Belić, Sam Ford, Nathan Trott czy Toni Martinez.

West Ham Poland

FREE
VIEW