West Ham United na oficjalnej stronie potwierdził zakontraktowanie młodego napastnika Mipo Odubeko. Młody zawodnik dołączył do ekipy The Hammers przechodząc z Manchesteru United.

17-letni piłkarz zdobył dla Czerwonych Diabłów łącznie 35 bramek. W zeszłym sezonie zdobył nawet bramkę w debiucie w Premier League U18.

– „To naprawdę ekscytujący dzień”, powiedział Odubeko, który początkowo będzie współpracował ze składem U18.

– „Czekałem na ten ruch od dłuższego czasu, więc nie mogę się doczekać, aby zacząć nową przygodę.

– „West Ham to klub mający za sobą wiele historii. Promuje swoich młodych graczy, więc jest to dla mnie świetna okazja, aby rozwinąć swoją grę i pomóc zespołowi. Nie mogę się doczekać przeprowadzki do Londynu – będzie trochę inaczej niż w Manchesterze, więc jest to ekscytujące wyzwanie.

– „Zawsze stawiam sobie wysokie wymagania, więc w tym sezonie postaram się strzelić wiele bramek dla West Hamu.

Kierownik Akademii The Hammers, Ricky Martin, jest niezwykle zadowolony z faktu, że zarząd Młotów pokonał wysoką konkurencję i mógł zakontraktować reprezentanta Irlandii.
– „Zakontraktowanie Mipo w West Hamie to kolejna naprawdę pozytywna historia dla Akademii. Jest obiecującym graczem, z którym nie możemy się doczekać współpracy, a ten ruch jest dla niego doskonałą okazją, aby dołączyć do nas i kontynuować swoją piłkarską podróż.

– „Zacznie w drużynie do 18 roku życia i będzie miał okazję pracować, rozwijać własną grę i działać w ataku dla różnych grup wiekowych, w tym także ekipy poniżej 23 roku życia. Jestem pewien, że Mipo będzie chciał wywrzeć duży wpływ, zdobywając bramki, więc nie możemy się już doczekać, aż będzie mógł współpracować z dwoma młodzieżowymi zespołami, które naprawdę dobrze rozpoczęły sezon.