Ademipo Odubeko zaliczył bardzo dobry występ dla drużyny U23 przeciwko Evertonowi, odwracając losy spotkania na stadionie Rush Green. Drużyna juniorska wygrała ostatecznie 2:1.

Te gole – mocne uderzenie głową po dośrodkowaniu Ryana Fredericksa, a następnie rzut karny, były odpowiednio dziewiątym i dziesiątym trafieniem dla Odubeko w zaledwie ośmiu występach dla zespołu w tym sezonie. Odubeko w poprzednim występie w U23 strzelił hat-tricka na wyjeździe z Manchesterem United. Zawodnik opuścił całą pierwszą połowę sezonu z powodu kontuzji.

Napastnik, który od tamtej pory również dwukrotnie występował w pierwszej drużynie w Pucharze Anglii z radością nadrabia stracony czas

Czuję, że jestem w dobrej formie – powiedział Odubeko. Oczywiście straciłem sporo w tym sezonie z powodu kontuzji, ale dobrze było rozegrać fajną serię meczów i zdobyć kilka bramek.
Dopóki jestem na boisku, jestem szczęśliwy. Zdobywanie bramek również sprawia, że jestem jeszcze bardziej pewny siebie, a ostatnio mam swój dobry czas.
Jestem w pierwszym zespole i wokół niego każdego dnia. Forma w jakiej oni się znajdują jest wspaniała, więc to, że pracuję z takimi graczami jak Jesse Lingard, Declan Rice  jest niesamowite.
Dobrze, że otrzymałem też kilka minut z pierwszym zespołem. Tego chciałem od czasu, gdy byłem dzieckiem.

18-latek poświęcił również trochę czasu, aby pochwalić zbiorowego ducha drużyny U23, która jest teraz niepokonana w pięciu meczach – zdobyła jedenaście punktów z możliwych 15 w tym czasie

Sekwencja wyników, wspomagana golami Odubeko, dała drużynie West Ham do lat 23 dużą szansę na uniknięcie spadku z najwyższej ligi w tym sezonie.

Chłopaki mają niesamowitą energię. Oczywiście wiedzieliśmy, co musimy zrobić – wiedzieliśmy, że naszym celem jest wyjście ze strefy spadkowej.
To był ciężki sezon dla chłopaków, ale jako U23 jesteśmy w dobrej formie i zdobyliśmy siedem punktów z ostatnich trzech meczów, więc jesteśmy z tego zadowoleni.

Przegrywaliśmy 2:0 z Manchesterem United i pokazaliśmy charakter, wychodząc z opresji. Oczywiście od samego początku przegrywaliśmy też 1:0 z Evertonem, więc pokazanie naszej jakości i zwycięstwo, to wielka sprawa.

Dla Odubeko utrzymanie formy indywidualnej i drużynowej jest priorytetem przez resztę sezonu. Napastnik wciąż rośnie jako młody, ekscytujący piłkarz

Chcę, aby chłopcy całkowicie opuścili strefę spadkową. A ja mam nadzieję, że zdobędę jeszcze kilka minut w pierwszym zespole w Premier League. Bardzo bym tego chciał. Chcę po prostu trenować, doskonalić się i uczyć każdego dnia.

Kolejny mecz West Ham United U23 w Premier League 2 odbędzie się w piątek z Manchesterem City.