Ekspert i podcaster West Ham United, Dave Walker, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obrońcy Hammers, Issy Diopa i jego formy.

Walker był współgospodarzem niedawnego odcinka The West Ham Way Podcast, w którym mówił o wielu tematach dotyczących klubu ze wschodniego Londynu.

Martwi mnie Diop, bo obserwuję go przy piłce i wydaje się być taki ospały, a jego zwinność też pozostawia wiele do życzenia.
Nie wiem, czy to jego sprawność fizyczna, czy tylko styl gry, ale to naprawdę dziwne. Dla mnie, on nie wygląda dobrze przy piłce. Nie wydaje się być jakoś specjalnie mobilny.

West Ham podpisał kontrakt z Diopem w letnim oknie transferowym 2018 z francuskiego klubu Toulouse za opłatą w wysokości 22,5 miliona funtów. Od tego czasu 24-latek, który obecnie wyceniany jest na 16,2 miliona funtów, zagrał 89 razy dla zespołu Davida Moyesa we wszystkich rozgrywkach – udało mu się strzelić siedem goli i zapewnić jedną asystę.

Patrząc konkretnie na mecz w Newcastle, Diop zdołał zdobyć dość przyzwoitą ocenę meczową na poziomie 6,77 / 10, co czyni go piątym najwyżej ocenianym graczem West Ham tego dnia

Patrząc z szerszej perspektywy, Diop rozegrał 90 minut we wszystkich dziewięciu poprzednich meczach ligowych West Hamu, w których stracone zostało 14 bramek, kiedy w 10 poprzednich grach, które Diop spędził na ławce, stracono ich tylko 12. To sugeruje, że obrona uległa osłabieniu, odkąd Issa zaczął regularnie grać.