Michail Antonio  zdobył gola z rzutu karnego podczas meczu eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA Concacaf World Cup 2022, pomiędzy Panamą a Jamajką. Jego gol nie wystarczył jednak, by Jamajka zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu.

Pomimo doskonałego startu, wieczór zakończył się rozczarowaniem Antonio i jego kolegów z drużyny, którzy zostali pokonani 3:2 przez Panamę na Estadio Olimpico Rommel Fernández Gutierrez.

Napastnik West Hamu United otworzył wynik z rzutu karnego w ciągu pierwszych pięciu minut, co dało Reggae Boyz doskonały początek gry. Rzut karny został przyznany po trzyminutowej rewizji VAR, za faul na byłym pomocniku West Hamu – Ravelu Morrisonie.

Jamajce los sprzyjał, ponieważ bramkarz Andre Blake obronił rzut karny  Erica Davisa z Panamy. Samobójczy gol Javaina Browna na dwie minuty przed przerwą zmienił przebieg meczu.

Jamajka zajmuje teraz siódme miejsce w tabeli z siedmioma punktami w dziesięciu rozegranych meczach i dziesięcioma punktami za Panamą, będącą na czwartym miejscu. Reggae Boyz  zagrają teraz z Kostaryką na Jamajce w środowy wieczór.

Tak wygląda tabela strefy CONCACAF po 10 z 14 kolejek (trzy najlepsze drużyny awansują, czwarta zagra w interkontynentalnych barażach):

1. Kanada 22 pkt bramki 17:5
  2. USA 18 pkt 13:7
  3. Meksyk 18 pkt 13:8
  4. Panama 17 pkt 14:12
  5. Kostaryka 13 pkt 7:7
  6. Salwador 9 pkt 6:11
  7. Jamajka 7 pkt 9:15
  8. Honduras 3 pkt 5:19