Michail Antonio nie pojawi się w składzie Jamajki na trzy mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata FIFA w tym miesiącu. David Moyes we wrześniu mierzył się już ze swoim największym zmartwieniem – Antonio wyjechał na Jamajkę podczas wrześniowej przerwy międzynarodowej.

Antonio jest jedynym właściwym napastnikiem klubu. Biorąc pod uwagę historię kontuzji 31-latka – szczególnie kłopotliwych ścięgien podkolanowych – jego zmiana przynależności narodowej na Jamajkę dodała dodatkową warstwę stresu do sytuacji napastnika w West Hamie.

Jamajka nadrabia zaległości w kampanii kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata

Reggae Boyz są teraz w Austin w Teksasie, gdzie w czwartek wieczorem zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, w niedzielę zagrają z Kanadą w Kingston, a w następną środę z Hondurasem w San Pedro Sula.

Antonio mówi, że decyzję podjął on sam w porozumieniu z Jamaica Football Federation i West Hamem United

Mogę potwierdzić, że niestety nie dołączę do reprezentacji Jamajki na mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w tym tygodniu – powiedział Antonio w oświadczeniu prasowym. Ja, West Ham United i Federacja podjęliśmy taką decyzję, biorąc pod uwagę trudności logistyczne – związane z podróżami, które występują obecnie. Lepiej, żebym został w tym czasie w klubie w Londynie. Pozostaję jednak w pełni oddany Jamajce i nie mogę się doczekać reprezentowania mojego kraju w przyszłości – dodał Antonio.

Rodzice Antonio pochodzą z Jamajki. 31-latek zadebiutował w reprezentacji narodowej w przegranym 3:0 meczu z Panamą w Kingston 5 września

Obawy Moyesa dotyczyły zarówno jakiegokolwiek mini urazu – drobiazgu, który wymaga leczenia, ale także sytuacji czysto technicznej – podróż w obecnej sytuacji może okazać się trudna i stać się kluczowym problemem.

Moyes zawsze powtarzał, że nigdy nie stanie na przeszkodzie graczom reprezentującym swoje kraje i słowa dotrzymuje, ale zapewne spadł mu najcięższy „reprezentacyjny” kamień z serca. Michail Antonio pozostanie wolny od kontuzji i wypoczęty, przed szaleńczym harmonogramem meczów. Klubowy futbol zostanie wznowiony – 17 października (mecz wyjazdowy z Evertonem).